برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه باید به موسیقی کلاسیک گوش کنیم؟

نکات مهم درباره گوش دادن به موسیقی کلاسیک

حتما این را می دانید که گوش دادن به موسیقی کلاسیک برای نوازندگان سازهای کلاسیک از جمله ویولن از ضروریات است. اما مشکلی که در این میان وجود دارد، این است که خیلی از هنرجویان نمی دانند که دقیقا باید چگونه به موسیقی کلاسیک گوش دهند، به چه مواردی باید دقت کنند و چه نکاتی را مد نظر بگیرند تا بتوانند از گوش دادن به موسیقی کلاسیک استفاده لازم را ببرند و از گوش دادن به موسیقی کلاسیک درس بگیرند. من امروز می خواهم در این باره با شما صحبت کنم و به شما بگویم که گوش دادن به موسیقی کلاسیک چه آدابی دارد و چگونه باید انجام شود.

گوش کردن موسیقی کلاسیک

به موسیقی کلاسیک به چشم یک موسیقی پس زمینه نگاه نکنید

شما نباید موسیقی کلاسیک را به شکل موسیقی پاپ گوش دهید. در واقع شما نمی توانید مثل آهنگ های پاپ، موسیقی کلاسیک را پلی کنید و مشغول کارتان شوید و بعد انتظار داشته باشید که از آن قطعه چیزی دستگیرتان شود! در واقع بر خلاف اینکه خیلی از هنرجویان موسیقی و مردم عادی فکر می کنند، موسیقی کلاسیک برای آرامش گرفتن و یا ریلکس کردن ساخته نشده است و با اینکه خیلی ها از قطعه های موسیقی کلاسیک به عنوان موسیقی پس زمینه ویدئوهایشان استفاده می کنند، کاربرد اصلیش موسیقی پس زمینه بودن نیست. راه درست این است که شما یک قطعه از موسیقی کلاسیک را پخش کنید و بعد با تمام وجود و بدون اینکه ذهنتان مشغول انجام کار دیگری باشد، به آن گوش کنید!

از بهترین هدفون یا اسپیکر خود برای گوش دادن به موسیقی کلاسیک استفاده کنید

یادتان باشد که موسیقی کلاسیک جزئیات بسیار زیادی دارد و شما برای درک بهتر موسیقی کلاسیک باید بتوانید که این جزئیات را با بهترین کیفیت ممکن بشنوید. پس بهتر است که از بهترین هدفون یا اسپیکری که در منزل در دسترس دارید، برای گوش دادن به موسیقی کلاسیک استفاده کنید و تا جای ممکن از هندزفری های ساده یا اسپیکرهای کم کیفیت برای گوش دادن به موسیقی کلاسیک استفاده نکنید.

به معانی نهفته در قطعه های کلاسیک توجه کنید

یادتان باشد که هر کدام از قطعه های موسیقی کلاسیک که اثر موزیسین های فاخر هستند، حرفی برای گفتن دارند. سعی کنید که با مطالعه درباره اصول آهنگسازی کلاسیک و داستان هایی که در پس هر کدام از قطعه های موسیقی کلاسیک وجود دارد، به این معانی نهفته دست پیدا کنید. گذشته از این، یادتان باشد که حتی اگر شما داستان یا پیشینه ساخت آن قطعه موسیقی کلاسیک را ندانید، باز هم خود آن قطعه می تواند با شما حرف بزند و مطمئنا اگر با دقت به آن گوش کنید، دنیایی از احساسات به وجودتان تزریق می شود و متوجه آن احساسی که آهنگساز قطعه سعی در بیان آن داشته را دریافت می کنید.

دوباره و دوباره به یک قطعه کلاسیک گوش کنید

بعضی از قطعه های موسیقی کلاسیک پیچیده هستند و شاید شما با گوش دادن به آن در یک بار متوجه نشوید که دقیقا آن قطعه چه استراکچر و ساختاری داشته است. پس اگر به یک قطعه گوش کردید و احساس کردید که در آخر هیچ چیزی از آن متوجه نشدید، دوباره و دوباره به آن گوش کنید تا بهتر آن را متوجه شوید. این را هم بدانید که ما هرچه بیشتر به موسیقی کلاسیک گوش دهیم، قدرت درکمان از موسیقی کلاسیک بالاتر می رود و مثل هر مهارت دیگری، گوش دادن به موسیقی کلاسیک را نیز در گذر زمان می توان بهتر و بهتر یاد گرفت.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

بیوگرافی باخ موزیسین معروف سبک باروک

بیوگرافی بتهوون، موزیسینی که ناشنوا شد

Open chat