برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه آرشه ویولن را در دست بگیریم؟

طریقه گرفتن آرشه ویولن به شکل صحیح

گرفتن صحیح آرشه در دست می تواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت نوازندگی شما بگذارد. در واقع اگر شما آرشه ویولن را به شکل درست در دست راستتان بگیرید، راحت تر می توانید تکنیک های آرشه گیری را یاد بگیرید و بهتر می توانید ویولن بنوازید. اما سوال این است که چگونه می توان به شکل صحیح آرشه ویولن را در دست گرفت. با من همراه باشید تا با هم مرحله به مرحله گرفتن آرشه ویولن در دست را یاد بگیریم.

مرحله اول برای گرفتن آرشه ویولن

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که آرشه را با دست چپ خود مطابق تصویر بگیرید.

گرفتن-آرشه-1

مرحله دوم برای گرفتن آرشه ویولن

در مرحله دوم شما باید دست راستتان را به صورت افتاده و به صورت کاملا ریلکس مطابق تصویر رو به پایین بگیرید. باید حتما دقت کنید که دست راستتان حالت ریلکس داشته باشد و انگشتانتان را سفت نکرده باشید.

گرفتن-آرشه

مرحله سوم برای گرفتن آرشه ویولن

حالا انگشت وسط خودتان را تقریبا رو به پایین و روی آرشه قرار دهید و انگشت دوم خودتان را هم کنار آن بگذارید.

گرفتن-آرشه-

مرحله چهام برای گرفتن آرشه ویولن

حالا باید همان طور که دستانتان حالت ریلکس خودش را حفظ کرده، انگشت شسستان را کمی خم کنید و نوک انگشت را به قسمت پایینی آرشه برخورد دهید. انگشت شست و انگشت وسط حدودا در یک راستا قرار می گیرند و تقریبا رو به روی هم هستند.

مرحله پنجم برای گرفتن آرشه ویولن

در این مرحله برای صحیح گرفتن آرشه ویولن باید انگشت کوچک خود را به صورت گرد بالای آرشه قرار دهید. نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که برای گرفتن آرشه ویولن به شکل صحیح حتما باید ناخن های انگشت های دست راستتان و علی الخصوص ناخن انگشت کوچکتان کاملا کوتاه شده باشد.

گرفتن-آرشه-

مرحله ششم برای گرفتن آرشه ویولن

در آخر باید انگشت اشاره تان را هم خیلی راحت روی آرشه بخوابانید. در این مرحله باید حتما به این نکته توجه کنید که با وجود اینکه انگشت هایتان را مطابق این دستورالعمل روی آرشه قرار داده اید، باز هم دستانتان همان حالت ریلکس بودن اولیه را حفظ کرده اند و آرشه را آرام لمس کرده اند. نکته اینجاست که شما نباید با انگشت هایتان فشاری به آرشه وارد کنید و باید آرشه را خیلی آرام و بدون وارد کردن تنش در دستتان گرفته باشید.
به همین راحتی! شما الان آرشه را درست در دستانتان گرفته اید و می توانید آماده یاد گرفتن تکنیک های آرشه کشی ویولن باشید.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
آرشه هشت ضلعی بهتر است یا آرشه گرد؟

چند نکته مهم برای آرشه کشی ویولن
چگونه ویولن را به شکل صحیح در دست بگیریم؟

 

Open chat