برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چه کار کنیم که از تمرین ویولن خسته نشویم؟

چگونه انگیزه خود را برای تمرین ویولن بیشتر کنیم؟

ممکن است که هر کسی در مسیر یادگیری ویولن یا هر مهارت دیگری خسته و حتی نا امید شود. این مساله ممکن است که برای هر کسی در دنیا پیش بیاید و این یک امر کاملا طبیعی است. اما سوال این است که اگر چنین شرایطی برای یک نوازنده ویولن پیش آمد، باید چه کار کند تا بتواند انگیزه خود را برای تمرین ویولن حفظ کند و چه کار کند که از تمرین ویولن خسته و دلزده نشود؟ من در ادامه می خواهم یک سری راهکارهای مفید در این باره به شما بگویم که با کمک آن می توانید انگیزه خود را برای تمرین مداوم و روزانه ویولن حفظ کنید و انرژی بیشتری برای تمرین ویولن داشته باشید.

خستگی تمرین ویولن

هدف خود را از تمرین ویولن مشخص کنید

اول از همه به شما توصیه می کنم که هدف خود را از تمرین ویولن مشخص کنید. از خودتان بپرسید که رویایتان در نوازندگی ویولن و دنیای موسیقی چیست؟ دقیقا به چه دلیلی به کلاس ویولن می روید و برای چه علتی مشغول یادگیری و تمرین ویولن هستید؟ مطمئن باشید که اگر هدفتان در یادگیری ویولن مشخص شود، انرژی تان هم برای تمرین ویولن بیشتر می شود. در این صورت عمیقا متوجه می شوید که برای چه هدفی در حال تلاش هستید و مسلم زمانی که خسته می شوید، با فکر کردن به هدفتان انرژی بیشتری می گیرید.

هدفتان را بر روی یک کاغذ بنویسید

توصیه من به شما این است که هدفتان از یادگیری ویولن و بزگترین رویایتان در دنیای موسیقی را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید و آن را در جایی نصب کنید تا مدام چشمتان به آن بخورد. در این صورت مسلما انگیزه تان برای تمرین ویولن بیشتر می شود و دیرتر از تمرین ویولن خسته می شوید.

هدفتان را به چند قسمت تقسیم کنید

یک نکته دیگر که باید مد نظر داشته باشید، این است که خیلی از افراد به خاطر اینکه زمان رسیدن به هدف اصلیشان در نوازندگی ویولن طولانی می شود، از تمرین ویولن دلزده و خسته می شوند. برای اینکه این اتفاق برایتان نیفتد، هدفتان از تمرین و یادگیری ویولن را به چند پله مختلف تقسیم کنید. پله هایی که رسیدن به آن ها راحت تر از هدف اصلی است و شما با طی کردن هر کدام از آن ها، می توانید یک قدم به رویای اصلیتان نزدیک تر شوید.

نوازنده مورد علاقه تان را دنبال کنید

یک توصیه دیگری که به شما دارم، این است که صفحه نوازنده مورد علاقه تان در شبکه های مختلف مجازی را پیدا کنید و کار آن ها را دنبال کنید. مطمئن باشید که دیدن مسیر پیشرفت آن ها به شما هم انگیزه می دهد. کاری که باید انجام دهید، این است که هر روز قبل از تمرین یک ویدئو از نوازندگی ویولنیست مورد علاقه تان را تماشا کنید و به این فکر کنید که شما هم می توانید پیشرفت کنید. اگر هم نوازنده ای که مد نظر دارید، در قید حیات نیست و یا در شبکه های مجازی فعالیت ندارد، می توانید به صوت نوازندگی آن ویولنیست گوش کنید.

با انرژی مثبت ویولن را تمرین کنید

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که مدام به این فکر می کنند که نمی توانند و نمی شود که یک ویولنیست خوب بشوند، بهتر است که این فکرهای منفی را از ذهنتان بیرون کنید. اگر تمرین سختی پیش رو دارید، بهتر است که چند دقیقه قبل از تمرین برای خودتان وقت بگذارید، چشمانتان را ببندید و به این فکر کنید که توانایی لازم برای یادگیری تکنیک ها و تمرین های آن روزتان را دارید و مطمئنا موفق می شوید. مطمئن باشید که اگر هر روز با انرژی مثبت شروع به تمرین ویولن کنید، دیرتر خسته می شوید و بیشتر انگیزه می گیرید.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

اشتباهاتی که اکثر هنرجویان ویولن مرتکب می شوند

چگونه بدون وارد کردن آسیب جسمانی به بدنمان ویولن تمرین کنیم؟

Open chat