برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نکاتی برای یادگیری سریع تر ویولن

چگونه ویولن را سریع تر یاد بگیریم؟

آیا می خواهید ویولن را سریعا یاد بگیرید؟ آیا می خواهید سرعت پیشرفتتان در یادگیری ویولن بیشتر از بقیه هنرجوها باشد؟ پس با من همراه باشید تا چند نکته برای یادگیری سریع تر ویولن به شما بگویم.

در یادگیری مفاهیم اولیه دقت زیادی داشته باشید

شاید در ابتدا به نظرتان حوصله سر بر باشد که بخواهید مدام مواظب این باشید که آرشه را درست در دستانتان گرفته باشید و آرشه کشی را به شکل مستقیم انجام دهید. شاید شما هم دلتان بخواهد که زودتر آهنگ های مورد علاقه تان را با ویولن بنوازید و سریع تر به قسمت های دلنشین نوازندگی ویولن برسید. اما توصیه من به شما این است که وقت و زمان کافی را به تمرین مفاهیم و تکنیک های اولیه ویولن اختصاص دهید و مطمئن باشید که اگر این تکنیک های پایه ای ویولن را خوب یاد بگیرید، در نهایت سرعت یادگیری ویولن برایتان بیشتر می شود. چراکه کسانی که از همان ابتدا تکنیک های پایه ای را خوب فرا نگرفته اند، پیشرفتشان در میانه راه بارها و بارها متوقف می شود و مجبور می شوند که دوباره و دوباره به عقب برگردند و نوازندگی خود را اصلاح کنند.

یادگیری-سریع-ویولن

در زمان تمرین ویولن خودتان معلم خودتان باشید

واقعیت این است که در 90 درصد اوقاتی که ویولن در دستانتان است، هیچ معلمی نزد شما حضور ندارد که بتواند ایرادات شما را اصلاح کند. با این حساب حتی اگر با یک مدرس ویولن کار می کنید، سعی کنید که خودتان هم معلم خودتان باشید و وقتی که ایشان حضور ندارد، خودتان ایرادات خودتان را بگیرید. برای این کار بهتر است که به نوازندگی خودتان گوش دهید و اگر برایتان ممکن بود، ویدئوهایی از خودتان تهیه کنید و آن ها را بارها و بارها نگاه کنید و از خودتان انتقاد کنید. در این صورت مطمئن باشید که سرعت یادگیری ویولن برایتان خیلی بیشتر از بقیه هنرجویان می شود.

تمرین ویولن را به صورت مداوم انجام دهید

برای اینکه پروسه یادگیری ویولن برایتان سریع تر پیش برود، باید تداوم تمرینتان را حفظ کنید. دلیل اصلی اینکه پیشرفت بعضی از هنرجویان در یادگیری ویولن متوقف می شود و در نهایت از یادگیری ویولن دست می کشند، این است که تمریناتشان را به صورت مداوم انجام نمی دهند و انگیزه شان زا دست می رود. یادتان باشد که برای اینکه بتوانید ویولن را سریع یاد بگیرید، باید هر روز و هر روز تمرین کنید.

قبول کنید که تا عمر دارید باید هنرجو باشید

واقعیت این است که هیچ روزی فرا نمی رسد که شما رد آن روز بتوانید بگویید که همه چیز را در نوازندگی ویولن یاد گرفته اید، می توانید همه قطعه ها را با مهارت 100 درصدی بنوازید و می توانید تلاش برای یادگیری ویولن را کنار بگذارید. یادتان باشد که حتی محبوب ترین نوازنده های ویولن دنیا نیز از خودشان انتقاد می کنند و هنوز در تلاشند که در نوازندگی ویولن بهتر بشوند. با این حساب همه ما هنرجو هستیم و تا همیشه هنرجو می مانیم و همیشه و تا آخر عمر باید تلاش کنیم تا نوازنده بهتری باشیم. پس بهتر است که از پروسه یادگیری ویولن لذت ببرید و فقط به دنبال نتیجه و رسیدن به مقصد نهایی نباشید.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
یادگیری ویولن چند سال طول می کشد؟
آیا کودکان بهتر از بزرگسالان ویولن را یاد می گیرند؟

 

Open chat