برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نحوه نصب سوردین ویولن

چگونه از سوردین ویولن استفاده کنیم؟

همان طور که می دانید سوردین یک وسیله جانبی برای ویولن است که از آن برای کم کردن صدای ویولن استفاده می کنند. اما سوال این است که نحوه نصب سوردین ویولن به چه صورت است و اصلا چه شکلی باید از سوردین ویولن استفاده کنیم. در ادامه نحوه استفاده از سوردین ویولن را برایتان توضیح می دهیم و علاوه بر این به شما می گویم که آیا استفاده از سوردین ویولن و کم کردن صدای ویولن کار خوبی هست یا نه و در ضمن کدام مدل سوردین ویولن بهتر است.

نحوه نصب سوردین ویولن

آیا باید از سوردین ویولن استفاده کنیم؟

از آنجایی که سوردین صدای ویولن را خیلی کم می کند، بهتر است که در تمامی زمان های تمرینتان از آن استفاده نکنید. در واقع توصیه من به شما این است که فقط در زمان هایی که مجبور هستید، مثلا در مواقعی که خیلی دیروقت است و یا به هر دلیل دیگری امکان تمرین ویولن با صدای عادی آن را ندارید، از سوردین استفاده کنید. ضمن اینکه بهتر است که از سوردینی استفاده کنید که به سازتان آسیب نرساند و باعث خراب شدن سیم هایتان یا خرک ویولنتان نشود.

کدام مدل سوردین ویولن بهتر است؟

بهتر است که از سوردین های پلاستیکی به جای سوردین های فلزی استفاده کنید. می پرسید چرا؟ به این دلیل که سوردین های پلاستیکی آسیب کمتری به خرک ویولن شما می رسانند. نکته دیگر اینکه باید سوردینی را برای تمرین ویولن با صدای کم و آرام استفاده کنید که تماس مستقیم با سیم هایتان نداشته باشد.

 

چگونه سوردین را روی ویولن نصب کنیم؟

استفاده از سوردین ویولن خیلی ساده است. کافی است که سوردین را که یک وسیله خیلی کوچک است، روی خرک ویولن قرار دهید و آن را سر جایش محکم کنید. با همین کار ساده می بینید که صدای ویولن خیلی کم می شود و وقتی که آرشه می کشید، صدای ویولنتان مثل قبل زیاد نیست. وقتی هم که تمرینتان تمام شد، می توانید سوردین را از جایش دربیاورید و آن را در کیف ویولنتان قرار دهید.

 

Open chat