برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مزایای کلاس سلفژ برای یادگیری ویولن

آیا باید به کلاس سلفژ برویم؟

 

حتما شما هم این را از اساتید مختلف شنیده اید که حتما هنرجوهای ویولن باید به کلاس سلفژ نیز بروند. اگر برایتان سوال پیش آمده که چرا کلاس سلفژ برای هنرجویان ویولن ضروری است، چه مطالبی را در کلاس سلفژ یاد می دهند و چرا باید همگام با کلاس ویولن به کلاس سلفژ هم رفت، این مطلب را از دست ندهید.

سلفژ

کلاس سلفژ برای یادگیری ویولن چه ضرورتی دارد؟

از آنجایی که ساز ویولن بدون فرت یا در اصطلاح فرت لس هست و دقیقا معلوم نیست که انگشت ها باید در چه قسمتی از فینگر برد فرود بیایند تا فرکانس دقیق آن نت تولید شود، رفتن به کلاس سلفژ برای هنرجویان ویولن ضروری است. ماجرا از این قرار است که کسانی که به کلاس سلفژ می روند، بهتر می توانند فرکانس نت ها و فالش بودن یا نبودن نت ها را درک کنند.

در کلاس سلفژ چه چیزی یاد می گیریم؟

ما در کلاس سلفژ اولا ریتم خانی و دیکته موسیقی را یاد می گیریم و متوجه می شویم که چگونه باید ریتم را نگه داریم و ضربات را به صورت درست و دقیق رعایت کنیم. دوما اینکه گوشمان تقویت و تربیت می شود و یاد می گیریم که چگونه نت ها را با فرکانس دقیق بخوانیم. وقتی که گوشتان بتواند صداها و فرکانس های دقیق را تشخیص دهد و امکان خواندن نت ها با فرکانس دقیق برایتان مهیا شود، آن موقع است که می توانید نوازندگی دقیق را هم تمرین کنید و فالشی های اجرایتان را کم و کمتر کنید.

یادگیری سلفژ چقدر طول می کشد؟

مسلما پیدا کردن مهارت کامل در سلفژ نیز مثل هر مهارت و دانش دیگری زمان بر است. اما شما برای اینکه بتوانید یک دانش اولیه درباره سلفژ کسب کنید و از آن دانش در نوازندگی ویولن استفاده کنید، باید حداقل 6 ماه را به رفتن به کلاس سلفژ اختصاص دهید. البته بعد از این بازه زمانی نیز باید مدام سعی کنید که سلفژ را تمرین کنید و تمرین های تقویت گوش را انجام دهید.
راستی اگر تا به حال به کلاس سلفژ رفته اید، نظرتان را حتما برایم بنویسید.

Open chat