برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

علت ایجاد شدن لکه روی گردن بر اثر تمرین ویولن

علت، راه پیشگیری و درمان ایجاد لکه روی گردن بر اثر تمرین ویولن

 

احتمالا شما هم این را دیده باشید که بعضی از ویولنیست ها و هنرجوهایی که تمرینات طولانی ویولن دارند، یک لکه کوچک روی گردنشان دارند. لکه ای که بر اثر تمرین مداوم ویولن ایجاد شده است و خیلی ها آن را دلیل بر پر تلاش بودن آن ویولنیست می دانند. اما واقعیت چیست؟ این لکه چرا ایجاد می شود، برای رفعش چه کاری می توان انجام داد و چگونه می توان از ایجاد لکه روی گردن بر اثر تمرین ویولن جلوگیری کرد.

 

علت ایجاد لکه روی گردن بر اثر تمرین ویولن

 

اول از همه بهتر است با هم این را بررسی کنیم که چرا روی گردن بعضی از ویولنیست ها به خاطر تمرین ویولن لکه ایجاد می شود. مهمترین عاملی که می تواند باعث ایجاد این لکه شود، این است که پوست بعضی از نوازندگان ویولن حساس است و به خاطر حساسیتی که در برابر چانه گیر ویولن و یا فلزی که این چانه گیر را به بدنه یا جعبه اصلی ویولن متصل می کند، دچار قرمزی می شود. مساله اینجاست که وقتی تعداد ساعات تمرین این نوازندگان بالاست، این قرمزی رفته رفته اوضاع بدتری پیدا می کند و گاهی اوقات کار به جایی می رسد که این لکه تبدیل به یک دمل چرکین می شود و برایشان ایجاد درد می کند.

لکه گردن ویولن

پیشگیری از ایجاد لکه روی گردن بر اثر تمرین ویولن

 

کاری  که شما می توانید برای جلوگیری از ایجاد لکه روی گردنتان بر اثر تمرین ویولن انجام دهید، این است که همیشه یک پارچه نخی روی چانه گیرتان بیندازید تا پوستتان به آن حساسیت نشان ندهد. کار دیگری که می توانید انجام دهید، این است که چانه گیر خود را از جنس های ضد حساسیت انتخاب کنید. این را هم بگویم که اگر بالشتکتان مناسب نباشد و به خاطر بد بودن بالشتکتان مجبور باشید که سر و گردن خود را به سمت ویولن و چانه گیر فشار دهید، باز هم ممکن است چنین اتفاقی برایتان بیفتد. پس حتما این مساله را هم بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل از بالشتکتان نباشد.

 

درمان لکه روی گردن بر اثر تمرین ویولن

 

اگر گردن شما به خاطر تمرین ویولن دچار لک یا قرمزی شده است، بهتر است که به آن کرم مرطوب کننده بزنید و از طرفی سعی کنید که با قرار دادن یک پارچه روی چانه گیر، از وخیم تر شدن اوضاع این لک خودداری کنید تا کار به چرکی شدن آن و دردناک تر شدن آن نرسد.

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

اشتباهاتی که اکثر هنرجویان ویولن مرتکب می شوند

حرکات کششی که باید قبل از تمرین ویولن انجام دهید

Open chat