برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

راه حل از بین رفتن صدای خش خش ویولن

چگونه صدای خش خش ویولن را از بین ببریم؟

 

اگر شما هم از صدای خش خش ویولن خود عصبی و کلافه شده اید، این مطلب برای شما نوشته شده است. خوشبختانه باید بگویم که راه حل هایی برای از بین رفتن صدای خش خش ویولن وجود دارد و شما هم می توانید به کمک این راه حل ها، تا حد زیادی صدای ویولنتان را بهتر کنید.

صدای-خش-خش-ویولن

فشار ندادن آرشه روی سیم

اولین موردی که ممکن است دلیل خش خش کردن صدای ویولن شما باشد، فشار دادن آرشه روی سیم است. یادتان باشد که شما نباید دستتان را روی آرشه فشار دهید. چراکه در این صورت صدای ویولن شما نابهنجار خواهد شد و مسلما هم خودتان و هم اطرافیانتان را اذیت خواهد کرد. این را هم بگویم که در کل هرچه شما تکنیک های نوازندگی را بیشتر یاد بگیرید، کم کم صدای ویولنتان بهتر می شود و حتما این را به چشم خواهید دید.

تعویض سیم های ویولن

اگر احیانا از همان سیمی که در ابتدا روی ویولن شما بوده استفاده می کنید، به احتمال زیاد باید سیم های ویولن خود را تعویض کنید. چراکه معمولا سیم های ارزان و بی کیفیت که به آن ها در اصطلاح سیم تست گفته می شود، در ابتدا روی ویولن نصب می شوند. این سیم های تست معمولا کیفیت خیلی پایینی دارند و به دلیل ارزان بودن انتخاب می شوند و معمولا صدای خش خش ایجاد می کنند. پس اگر تا به حال سیم های ویولنتان را عوض نکرده اید، بهتر است که به فکر انجام این کار باشید.

خرید یک کلیفون خوب

یکی از مواردی که به وضوح روی بهتر شدن صدای ویولن تاثیر می گذارد، استفاده از یک کلیفون خوب به جای یک کلیفون معمولی است. همان طور که می دانید ما به موهای آرشه کلیفون می زنیم تا با سیم اصطکاک ایجاد کنند و در نتیجه صدا تولید شود. حالا مساله اینجاست که اگر آن کلیفون جنس مرغوبی نداشته باشد، به جای صدای مطلوب از ویولن صدای خش خش در می آید. با این حساب اگر کلیفونتان مرغوب نیست، بهتر است که به فکر خرید یک کلیفون جدید باشید.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
کدام برند کلیفون بهتر است؟
چه زمانی باید سیم ویولن را تعویض کنیم؟

Open chat