برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

راهنمای خرید ویولن تی اف

همه چیز درباره خرید ویولن تی اف

تی اف نام یک برند چینی ویولن است که خیلی ها در ایران یادگیری ویولن را با آن آغاز کرده اند. ویولن تی اف یکی از محبوب ترین ویولن های مبتدی در ایران به حساب می آید و این روزها محبوبیت زیادی بین هنرجویان مبتدی ویولن پیدا کرده است. اگر شما هم نام ویولن تی اف را شنیده اید و قصد خرید آن را دارید، بهتر است که قبل از انجام خریدتان این مطلب را با دقت بخوانید تا بیشتر با ویولن های تی اف آشنا شوید.

خرید ویولن تی اف

مزایای ویولن تی اف

اول از همه بهتر است که نگاهی به مزایای ویولن تی اف بیندازیم. مهمترین مزیتی که ویولن تی اف دارد، این است که قیمت نسبتا مناسبی دارد. ویولن برند تی اف همیشه به عنوان یکی از ارزانترین ویولن ها شناخته می شده است و هنوز هم چنین است. اما به این دلیل که ریال ایران افت شدیدی را در سال های اخیر تجربه کرده است، این روزها قیمت ویولن های تی اف آنقدرها هم پایین نیست. مزیت دیگر ویولن های تی اف این است که خرید و فروش آن ها در بازار بسیار ساده است و در نتیجه شما اگر آن ها را خریداری کنید، می توانید به راحتی در زمانی که قصد ارتقا ویولن خود و تعویض آن را داشتید، ویولن تی اف خود را به صورت دست دوم بفروشید.

 

معایب ویولن تی اف

این یک واقعیت است که شما نمی توانید با خرید ویولن های تی اف که جزء ویولن های ارزان چینی هستند، انتظار کیفیت صدای خیلی بالایی را داشته باشید. در نتیجه باید به ویولن تی اف به چشم یک ویولن مبتدی نگاه کنید و این را بدانید که این ویولن مهمان یکی دو سال شما خواهد بود. پس اگر می خواهید یک ویولن بخرید که حالا حالاها نیاز به تعویض آن نداشته باشید، ویولن تی اف گزینه مناسبی به حساب نمی آید.

بهترین ویولن تی اف

ویولن های تی اف انواع و اقسام مختلفی دارند. در میان انواع ویولن های تی اف، ویولن تی اف 142 و ویولن تی اف 148 به عنوان بهترین مدل های ویولن تی اف شناخته می شوند. لازم به ذکر است که قیمت ویولن های تی اف 148 کمی بیشتر از ویولن های تی اف 142 است.

خرید ویولن تی اف دست دوم

اگر در وب سایت هایی مثل دیوار و شیپور جستجو کنید، می بینید که ویولن های تی اف دست دوم متعددی برای فروش موجود هستند. ضمنا اگر به فروشگاه های ساز در شهرتان سر بزنید، می توانید ویولن های تی اف متعددی که به صورت دست دوم برای فروش گذاشته اند را از نزدیک ببینید. اگر به دلیل مسائل مالی قصد خرید ویولن چینی دست دوم را دارید، باید حتما برای خرید ویولن مورد نظرتان به چند نکته توجه کنید. اولا باید به این مساله دقت کنید که ویولنی که قصد خرید آن را دارید، دچار شکستگی نباشد، بین صفحه رویی و نوار دور ویولن و همین طور بین صفحه زیرین و نوار دور ویولن فاصله ای نیفتاده باشد. ضمنا باید این را هم در نظر داشته باشید که معمولا روی ویولن های تی اف سیم های خوبی نصب نشده اند. این بدین معنی است که شما باید یک هزینه مجزا را برای خرید سیم ویولن در نظر داشته باشید و این را بدانید که چنین هزینه ای را نیز در پیش دارید.
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

بهترین ویولن های ارزان برای هنرجویان مبتدی

نکات مهم برای خرید ویولن دست دوم

Open chat