برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

راهنمای جامع خرید ویولن مبتدی

خرید ویولن مبتدی

یکی از سوالاتی که برای اکثر کسانی که می خواهند یادگیری ویولن را شروع کنند پیش می آید، این است که باید چه سازی برای شروع بخرند؟ من امروز می خواهم به شما بگویم که کدام مارک ویولن برای مبتدیان بهتر است و شما باید در ابتدای کار چه برندی از ویولن را خریداری کنید. به شما توصیه می کنم اگر هر سوالی در زمینه خرید ویولن مبتدی دارید، این مطلب را از دست ندهید. چراکه در این مطلب به تمامی سوالات رایج در این زمینه پاسخ داده شده است.

آیا برای یادگیری ویولن باید یک ساز گران بخریم؟

اول از همه بهتر است این را بدانید که اصلا نیازی نیست که در ابتدای کار یک ویولن گران قیمت را خریداری کنید. در واقع اصلا لزومی ندارد که شما در ابتدا برای خرید ویولن خیلی هزینه کنید. بلکه بهتر است که در ابتدا یک ویولن ارزان بخرید، با آن شروع به تمرین کنید و اصول اولیه نوازندگی ویولن را یاد بگیرید و بعدا که آگاهیتان در زمینه نوازندگی ویولن بیشتر شد، نسبت به ارتقای ساز خود اقدام کنید و آن موقع یک ساز خوب و نسبتا قیمتی تر را برای خودتان تهیه کنید.
خرید ویولن مبتدی

چند بار باید ویولن خودمان را ارتقا دهیم؟

وقتی صحبت از ارتقای ویولن می شود، این سوال برای هنرجویان پیش می آید که چند بار باید در طول نوازندگی خود ویولن خودشان را تغییر دهند. باید به شما این را بگویم که اگر هوشمندانه عمل کنید، در کل دو بار نیاز به خرید ویولن پیدا می کنید که یک بار برای خرید ویولن مبتدی و بار دیگر برای خرید ویولن پیشرفته است. منظور از هوشمندانه این است که شما سازی را تهیه کنید که جوابگوی سال های نوازندگیتان باشد و سپس سازی را تهیه کنید که برای همیشه برایتان ماندگار باشد و دیگر نیازی برای تغییر آن پیدا نکنید.

بهترین ویولن مبتدی چه برندی است؟

به شما توصیه می کنم که در ابتدای کار یک ویولن مارک تی اف که در واقع یک ویولن ارزان چینی است، تهیه کنید. چراکه ویولن های این برند به نسبت قیمتی که دارند، عملکرد خوبی برای مبتدیان دارند و شما می توانید در چند سال اول نوازندگی از آن ها استفاده کنید. در ضمن خرید و فروش این برند راحت است و احتمال اینکه شما بتوانید آن را بعد از استفاده بفروشید، بسیار زیاد است. نکته دیگر اینکه ویولن تی اف 142 و ویولن تی اف 148 جزء بهترین ویولن های قیمت مناسب هستند و اصولا برای مبتدیان عملکرد خوبی دارند.

آیا خرید ویولن دست دوم برای مبتدی کار درستی است؟

سوال دیگری که معمولا ذهن هنرجویان تازه وارد را به خود مشغول می کند، این است که آیا ویولن دست دوم تهیه کنند و یا ویولن نو؟ واقعیت این است که اگر شما یک ویولن دست دوم خوب و با کیفیت تهیه کنید، با آن هم می توانید یادگیری ویولن را آغاز کنید. در واقع اگر شما بودجه کمی دارید و به دنبال خرید ویولن ارزان مبتدی هستید، بهتر است که یک ویولن دست دوم برای خودتان پیدا کنید. البته نکته اینجاست که شما باید به شرطی آن ویالن دست دوم را خریداری کنید که شرایط خوبی داشته باشد و از نظر تکنیکی مشکلی نداشته باشد. به شما توصیه می کنیم که برای این منظور به یک فروشنده معتبر مراجعه کنید و حتما همه جای ویالن را بررسی کنید تا ترک و شکستگی نداشته باشد. در ضمن سعی کنید که حتما مهلت تست از فروشنده بگیرید تا بتوانید ویولن خریداری شده را به استاد ویولن خود نشان دهید و اگر احیانا مشکلی داشت، بتوانید آن را پس دهید.
اگر می خواهید تازه یادگیری ویولن را شروع کنید، بهتر است که مطالب زیر را نیز در وب سایت شادرنگ مطالعه کنید:
Open chat