برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

راهنمای انتخاب سایز مناسب ویولن برای کودکان

راهنمای انتخاب سایز مناسب ویولن

ویولن سایزهای مختلفی دارد که از کوچک تا بزرگ با نام های ویولن 16/1، ویولن 8/1، ویولن 4/1، ویولن 2/1، ویولن 4/3 و ویولن 4/4 شناخته می شوند. اما سوالی که در این میان وجود دارد، این است که یک فرد مبتدی باید چه ویولنی را برای خودش انتخاب کند. من اینجا هستم تا این سوال را به شما پاسخ دهم و به شکل ساده، نحوه انتخاب سایز مناسب ویولن را به شما توضیح دهم تا خودتان بتوانید سایز مناسب ویولن را انتخاب کنید.

چرا ویولن سایزهای مختلفی دارد؟

اول از همه خوب است این را بدانید که همه بزرگسالان با جثه معمولی، از ویولن 4/4 استفاده می کنند که ابعادش مشابه همه ویولن هایی است که شما تا به حال دست بزرگسالان دیده اید. اما کودکان بنا بر سن و جثه ای که دارند، باید یک ویولن با سایز مناسب خودشان داشته باشند تا برای انگشت گذاری و نواختن ویولن به مشکل نخورند. به هر حال اگر شما هم کودکی دارید که می خواهد یادگیری ویولن را آغاز کند، بهتر است که برای او یک ویولن با سایز مناسب خریداری کنید تا کودکتان بتواند به شکل بهتری نواختن ویولن را یاد بگیرد. اما چگونه می توان سایز مناسب ویولن برای کودکان را مشخص کرد؟

سایز مناسب ویولن
چگونه می توان سایز مناسب ویولن را برای کودکان تعیین کرد؟

شما برای تعیین سایز مناسب ویولن برای کودکتان کافی است که به او بگویید که یکجا بایستد و یکی از دستانش را به سمت پهلو دراز کند. حالا کافی است که طول دست او را با توجه به تصویر بالا اندازه گیری کنید. البته باید توجه داشته باشید که دستان کودکتان خم نشده باشد تا این اندازه گیری دقیق انجام شود.
در واقع شما باید فاصله گردن تا مرکز کف دستان کودکتان را اندازه بگیرید.
سایز مناسب ویولن

حالا نوبت این است که اندازه گرفته شده را با با جدول زیر مقایسه کنید. همان طور که در جدول مشاهده می کنید، اگر این اندازه 35 تا 41 سانتی متر بود، باید برای کودکتان یک ویولن 16/1 تهیه کنید. اگر این اندازه 41 تا 45 سانتی متر بود، باید یک ویولن 8/1 خریداری کنید. به همین شکل برای کودکی با طول بازو 45 تا 51 سانتی متر باید ویولن 4/1 تهیه کنید و برای کودکی با طول بازو 51 تا 56 سانتی متر و کودکی با طول بازو 56 تا 59 سانتی متر هم باید به ترتیب ویولن 4/2 و 4/3 خریداری کنید. لازم به ذکر است که برای کودکانی که طول بازوانشان بیش از 59 سانتی متر است و حدودا بالای 12 سال سن دارند، باید همان ویولن 4/4 ویژه بزرگسالان را تهیه کنید.
سایز مناسب ویولن

Open chat