برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

حقایق بسیار جالب و عجیب درباره ویولن

دانستنی های جالب درباره ویولن

اگر شما هم نوازنده ویولن هستید و یا خیلی ساده به ویولن علاقه دارید، مطمئنا یک سری اطلاعات کلی درباره ویولن دارید. مثلا شاید بدانید که ویولن در چه سالی اختراع شده است و یا اینکه بدانید ویولن ها را از چه چوب هایی می سازند! اما شاید این را ندانید که نوازنده های ویولن در حین نوازندگی ویولن کالری می سوزانند! من امروز می خواهم یک سری حقایق جالب درباره ویولن به شما بگویم که بیشتر افراد از آن ها بی اطلاعند!

سوزاندن کالری با ویولن

شاید باورش برایتان عجیب باشد، اما هر نوازنده ویولن می تواند با هر ساعت تمرین ویولن تا 175 کالری را بسوزاند! این کالری معادل کالری یک نوشیدنی است و با این حساب می توان گفت که ویولن علاوه بر اینکه یک فعالیت ذهنی است، یک فعالیت فیزیکی نیز محسوب می شود.

جنس سیم های ویولن

حقیقت جالب دیگری که باید درباره ویولن بدانید، این است که در گذشته، سیم های ویولن را از جنس روده گربه و روده حیوانات دیگر می ساخته اند! در واقع در آن زمان ها، سازندگان ویولن روده حیوانات را خشک می کرده اند و با آن ها سیم ویولن می ساختند!

بزرگترین ویولن دنیا

در دنیا ویولن های متعددی وجود دارد که معمولا اکثرشان سایزها و ابعاد استاندارد دارند. اما با این حال بعضی اوقات پیش می آید که سازندگان ویولن سعی می کنند که با ساختن یک ویولن با ابعاد غیر عادی، رکوردهای جهانی را جا به جا کنند و به نوعی نقل محافل شوند. در همین راستا، یک ویولن به ابعاد 4.27 در 1.4 متر در آلمان ساخته شده است که اتفاقا قابلیت تولید صدا هم دارد و 3 نوازنده با هم (یک نوازنده برای انگشت گذاری و 2 نوازنده برای آرشه کشی) باید به کمک هم آن را به صدا دربیاورند.
بزرگترین ویولن دنیا

تفاوت ذهن ویولنیست ها با دیگر انسان ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ذهن ویولنیست ها با ذهن افراد دیگر فرق می کند! در واقع کسانی که شروع به یادگیری ویولن می کنند، رفته رفته مهارت های ذهنی خودشان را ارتقا می دهند. این یک تحقیق علمی انجام شده توسط دانشگاه هاروارد است که ویولنیست ها معمولا قدرت حافظه، درک ذهنی و سطح توجه بالاتری دارند. نکته جالب دیگر درباره ویولن این است که احتمال اینکه مغز ویولنیست ها بزرگتر از افراد عادی باشد، بسیار زیاد است! این را هم جالب است که بدانید که آن قسمت از ذهن که به کنترل دست راست و چپ مربوط است، در ویولنیست ها قوی تر است و این بدین معنی است که ویولنیست ها کنترل بیشتری روی بخش های مختلف دستشان دارند.

Open chat