برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تاثیرات یوگا بر نوازندگی ویولن

یوگا، بهترین ورزش برای نوازندگان ویولن

 

یوگا یکی از بهترین ورزش ها برای ویولنیست هاست. می پرسید چرا؟ کافی است که این مطلب را مطالعه کنید تا با فواید یوگا برای نوازندگان ویولن آشنا شوید. در ادامه تاثیرات یوگا بر نوازندگی ویولن را یک به یک به شما می گویم و برایتان توضیح می دهم که چگونه یوگا می تواند به شما به عنوان یک هنرجو یا نوازنده ویولن کمک کند.

سلامت بیشتر بدن نوازندگان ویولن با یوگا

اگر شما در طول تمرین ویولن استیل درست نوازندگی ویولن را رعایت نکنید، به دردهای عضلانی در نواحی مختلف بدن مثل گردن، شانه، دست و کمر دچار می شوید. یادتان باشد که شما باید از همان ابتدا سعی کنید که با تمرین درست ویولن و رعایت استیل درست نوازندگی از ابتلا به دردهای عضلانی خودداری کنید و به خودتان آسیب وارد نکنید. اما اگر احیانا اشتباهاتی در طول تمرین ویولن داشتید و ناخواسته دچار دردهای عضلانی شدید، می توانید این دردها و گرفتگی های ناشی از تمرین اشتباه ویولن را با تمرینات یوگا تا حد زیادی کم کنید.

اصلاح فرم بدن نوازندگان ویولن با یوگا

بدن شما در حین تمرین ویولن در حالت خاصی قرار می گیرد. در حین تمرین ویولن، دست راست شما یک کار و دست چپ شما کار دیگری را مدام انجام می دهد و این باعث می شود که عضلات دست راست و چپ شما به شکلی متفاوت از یکدیگر درگیر باشند و عضلاتتان در نیمه راست و چپ بدن متفاوت از یکدیگر شکل بگیرند. حالا کاری که شما می توانید با تمرینات یوگا انجام دهید، این است که آسیب های ناشی از این مساله را به حداقل برسانید و بدنتان را به آن تعادلی که نیاز دارد، برسانید.

یوگا-نوازندگان-ویولن

آرامش ذهن نوازندگان ویولن با یوگا

از آنجایی که نوازندگان حرفه ای ویولن اجراهایی در ملا عام دارند و در نتیجه با میزان استرس بالایی رو به رو هستند، باید مدام تلاش کنند که آرامش ذهنشان زیاد و زیادتر بشود تا راحت تر بتوانند با هیجان و استرس ناشی از قرار گرفتن روی صحنه رو به رو شوند. کمکی که ورزش یوگا می تواند به نوازندگان ویولن کند، این است که این آرامش ذهنی را به آن ها بدهد تا اولا روی صحنه نمایش بهتری از توانایی های خودشان داشته باشند و دوما بتوانند ارتباط بهتری بین دست راست و چپ خود برقرار کنند و در نوازندگی موفق تر عمل کنند.

تقویت حافظه نوازندگان ویولن با یوگا

یکی دیگر از مزایای یوگا برای نوازندگی ویولن این است که نوازندگانی که در سطح حرفه ای یوگا تمرین می کنند، راحت تر می توانند نت های سخت و پیچیده را حفظ کنند. در واقع کاری که یوگا انجام می دهد، این است که حافظه نوازندگان را تقویت می کند و به آن ها کمک می کند که تمرکز بالاتری داشته باشند و راحت تر نت ها را از حفظ اجرا کنند.

بهترین ورزش برای نوازندگان ویولن
مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:
چگونه بدون وارد کردن آسیب جسمانی به بدنمان ویولن تمرین کنیم؟
چگونه و از کجا برای تمرین مداوم ویولن انگیزه پیدا کنیم؟

 

Open chat