برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه و از کجا برای تمرین مداوم ویولن انگیزه پیدا کنیم؟

راهکار افزایش انگیزه برای تمرین مداوم ویولن

تا حالا شده از خودتان بپرسید که نوازندگان موفق ویولن چگونه به جایگاه فعلیشان رسیده اند؟ تا حالا شده که فکر کنید که هنرجویان موفق ویولن چگونه این همه انگیزه برای تمرین مداوم ویولن دارند؟ چگونه می توانند از خستگی خود جلوگیری کنند و به یادگیری ویولن پایبند بمانند؟ اگر شما هم احساس می کنید که کمی انگیزه تان برای یادگیری ویولن کم است و آن طور که باید تلاش نمی کنید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه به شما می گویم که راهکار افزایش انگیزه برای تمرین مداوم ویولن چیست و چگونه و از کجا می توانید برای تمرین مداوم ویولن انگیزه پیدا کنیم.

شما باید یک هدف مشخص برای یادگیری ویولن داشته باشید

این یک واقعیت است که همه در زندگی خود دغدغه هایی دارند. حالا برای اینکه شما بتوانید در میان همه دغدغه های روزمره تان، هر روز ویولن خود را بردارید و بخش قابل توجهی از زندگیتان و وقت استراحتتان را به تمرینات سخت ویولن اختصاص دهید، نیاز به یک دلیل محکم دارید. هر چقدر شما هدف شفاف تری از یادگیری ویولن داشته باشید، انگیزه تان برای تمرین مداوم ویولن بیشتر می شود. یادتان باشد که بدون داشتن هدف، نمی توانید با تمرین ویولن به مقصد خاصی برسید!

انگیزه تمرین ویولن

شما باید بدانید که می خواهید چه مهارتی را تقویت کنید

خیلی از هنرجویان در بین تمرینات مختلفشان از تمرینات گام و اتود گرفته تا تمرینات قطعه ها سرگردان هستند و دقیقا نمی دانند که باید چه کار کنند. یادتان باشد که شما باید برای پیشرفت در یادگیری ویولن بدانید که دقیقا چه مشکلاتی دارید و چه تمریناتی را باید انجام دهید تا همان مشکل مورد نظر در نوازندگیتان حل شود. 

شما باید نتیجه پیشرفتتان در نوازندگی ویولن را به چشم ببینید

بعضی از هنرجویان ویولن به شیوه ای اشتباه تمرین می کنند و در نهایت نتیجه ای به عنوان پیشرفت نمی بینند. از آن طرف بعضی از هنرجویان درست تمرین می کنند، اما به آن توجه نمی کنند و در مسیر یادگیری ویولن متوجه نمی شوند که چه پیشرفت هایی داشته اند. همین باعث می شود که هر دو دسته این هنرجویان انگیزه شان را از تمرین مداوم ویولن از دست بدهند. یادتان باشد که شما برای حفظ انگیزه خود برای تمرین مداوم ویولن باید حواستان به پیشرفت های جزئیتان باشد تا با دیدن آن ها اشتیاقتان برای تمرین و یادگیری ویولن بیشتر و بیشتر شود.

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برای شما جالب هستند:

چه کار کنیم که از تمرین ویولن خسته نشویم؟

اشتباهاتی که اکثر هنرجویان ویولن مرتکب می شوند

Open chat