برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

اشتباهاتی که اکثر هنرجویان ویولن مرتکب می شوند

اشتباهات رایج هنرجویان ویولن

 

اگر می خواهید با اکثر هنرجویان ویولن متفاوت باشید و ویولن را بهتر از بقیه یاد بگیرید، بهتر است که این مطلب را از دست ندهید. یک سری اشتباهات هستند که اکثر هنرجویان ویولن مرتکب می شوند و در نتیجه ویولن را آن طور که باید، یاد نمی گیرند و آن طور که باید، نمی توانند خوب نوازندگی کنند. اگر می خواهید این اشتباهات را مرتکب نشوید و شما به درستی نوازندگی ویولن را یاد بگیرید، این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

هنرجو-ویولن

اشتباه گرفتن ویولن

شاید باورش برایتان عجیب باشد، اما بیشتر هنرجویان ویولن، ویولن خودشان را اشتباه در دست می گیرند. نکته اینجاست که اولا شما نباید چانه خود را روی زیر چانه ای بگذارید و باید سرتان را به گونه ای روی زیر چانه ای قرار دهید که استخوان فکتان سطح زیر چانه ای را لمس کند. دوما نباید با دست چپتان ویولن را نگه دارید و باید به گونه ای ویولن را با سر و شانه خود نگه دارید که دست چپتان کاملا برای انگشت گذاری آزاد باشد. نکته دیگر اینکه سرتان نباید روی ویولن خم باشد و باید سر خود را کاملا مستقیم نگه دارید.

ویبراسیون اشتباه ویولن

خیلی از هنرجویانی که تازه ویبراسیون ویولن را یاد می گیرند، برای ویبره دادن با مشکل مواجه شوند. یکی از اشتباهاتی که اکثر هنرجویان ویولن در این زمینه با آن مواجه می شوند، این است که فقط انگشت خود را ویبره می دهند. در صورتی که شما برای یک ویبراسیون صحیح باید نیرو را از ساعد و مچ خود بگیرید و نباید فقط انگشت خود را روی فینگربرد بلرزانید!

آرشه کشی اشتباه ویولن

خیلی از هنرجویان ویولن به اشتباه آرشه کشی می کنند. یادتان باشد که مستقیم بودن آرشه کشی خیلی بیشتر از آنی که فکرش را می کنید، اهمیت دارد. پس بهتر است که برای اینکه این اشتباه هنرجویان برای تمرین ویولن را مرتکب نشوید، حتما جلوی آینه آرشه کشی را تمرین کنید و هر لحظه حواستان باشد که آرشه را کج نکشید.

گوش نکردن به صدای نت ها

برای اینکه به یک نوازنده خوب ویولن تبدیل شوید، باید از همان ابتدا به صدای نت های صحیح ویولن گوش دهید. یکی از اشتباهات رایج بین هنرجویان ویولن این است که با حواس جمع تمرین نمی کنند و اصلا به صدای نت ها دقت نمی کنند. به شما توصیه می کنم که از همان ابتدای یادگیری سعی کنید که به صدای نت ها گوش دهید و مدام چک کنید که انگشتانتان در جای درست قرار گرفته باشند.

مطالبی از وب سایت شادرنگ که احتمالا برایتان مفید هستند:

راهنمای تصویری صحیح گرفتن ویولن

راهنمای گرفتن آرشه ویولن در دست

Open chat